W środę, 3 listopada 2021 roku odbyło się Walne Zebranie SKNTL, czyli semestralne, oficjalne spotkanie całego Koła. Była to świetna okazja do podsumowania działalności w minionym roku akademickim, uhonorowaniu najbardziej aktywnych studentów oraz przedstawieniu planów na najbliższe miesiące.

Głównymi działaniami podejmowanymi przez SKNTL w roku akademickim 2020/2021 była kontynuacja prac nad Akademickim Modelem Centralnego Portu Komunikacyjnego, o którym więcej napisaliśmy w poprzednim artykule. Pracowaliśmy w podziale na 3 grupy projektowe, zajmujące sie odpowiednio częściami Airside oraz Terminal lotniska, a także jego planem generalnym.

Wszystkie grupy wykazały się ogromnym zaangażowaniem podczas regularnych spotkań, a ich rzetelna praca doprowadziła do stworzenia szczegółowego dokumentu, który posłużył jako sprawozdanie z realizowanego przez nas Grantu Rektorskiego o nazwie "Rozwój akademickiego projektu węzła transportowego wzorowanego na Centralnym Porcie Komunikacyjnym".

Powyższy projekt nie był jednak jedyną aktywnością członków SKNTL w minionym roku.

Wciąż rozwijająca się pandemia nie umożliwiała stacjonarnych aktywności Koła. Nie chcieliśmy jednak szukać wymówek, a wręcz przeciwnie – postanowiliśmy wykorzystać ten czas jak najlepiej! Ludzie spędzali więcej czasu w swoich domach, co skłaniało ich do mediów społecznościowych. W związku z tym postanowiliśmy zwiększyć naszą internetową aktywność poprzez szereg inicjatyw na Facebooku oraz organizację 5 lotniczych webinarów, które cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Związane ze spotkaniami wydarzenia w portalu Facebook dotarły do ponad 180 000 osób! Zapis rozmów jest wciąż dostępny pod tym linkiem.

Patronat medialny nad ostatnim z webinarów objął portal Rynek Lotniczy a gościem był Dyrektor Generalny czarterowego przewoźnika Enter Air, Pan Grzegorz Polaniecki. Na podstawie tej rozmowy powstały dwa artykuły, jeden z nich można przeczytać tutaj.

Poza wyżej wymienionymi, członkowie SKNTL w minionym roku podjęli się również następujących inicjatyw:

* Wzięliśmy udział w szkoleniu zorganizowanym przez trenerów STER, działających na Politechnice Warszawskiej. Dotyczyło ono między innymi poprawy umiejętności pracy w grupie oraz samoprezentacji

* Stworzyliśmy nową stronę internetową SKNTL, na której znajduje się ten artykuł!

* Wzięliśmy udział w tegorocznych targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, podczas których opowiadaliśmy o naszej działalności potencjalnym kandydatom do SKNTL

* Gościliśmy w jednym z odcinków podcastu „Dookoła PW”, opowiadającego o funkcjonowaniu Kół Naukowych na naszej uczelni

* Obserwowaliśmy tegoroczne pokazy lotnicze „LOTOS Gdynia Aerobaltic” w ramach wyjazdu integracyjnego do Trójmiasta

* Przeprowadziliśmy rekrutację do Koła, po której powitaliśmy na pokładzie 18 nowych osób!