Witamy na nowej stronie internetowej SKNTL!

Na początek wypada się przedstawić, tak więc kim jesteśmy?

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego zrzesza pasjonatów lotnictwa, którzy swoje zainteresowanie chcą rozwijać pod kątem naukowym i spędzać studencki czas w pożyteczny sposób. W nasz skład wchodzą głównie studenci Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej oraz innych warszawskich uczelni. W ostatnim czasie odbyło się Walne Zebranie SKNTL, na którym status Członka Zwyczajnego Koła uzyskało dziewięcioro nowych studentów, a Zarząd na najbliższe półrocze został ustanowiony w następującym składzie:

Przewodniczący - Piotr Szałas
Wiceprzewodniczący ds. projektowych - Kacper Pawlak
Wiceprzewodnicząca ds. finansowych - Aleksandra Staluszka
Wiceprzewodniczący ds. logistyki oraz delegat do Rady Kół Naukowych - Piotr Saporowski

Opiekunami SKNTL są:

Opiekun naukowy - dr inż. Sylwester Gładyś, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej
Opiekun merytoryczny - mgr inż. Robert Szymczak, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

Jako Koło Naukowe zajmujemy się przede wszystkim poszerzaniem swojej wiedzy o transporcie lotniczym, poprzez uczestnictwo w licznych warsztatach tematycznych, konferencjach naukowych oraz wycieczkach do portów lotniczych. Organizujemy również spotkania z ludźmi, dla których transport lotniczy jest zawodową codziennością. Zapis niektórych z nich znajduje się na naszym kanale w serwisie Youtube - zapraszamy do oglądania!

Poza wymienionymi aktywnościami, już od ponad dwóch lat najwięcej czasu poświęcamy tworzeniu naszego głównego projektu - Akademickiego Modelu Centralnego Portu Komunikacyjnego, któremu poświęcony zostanie kolejny artykuł!