Aktualności z Facebooka

W dniu dzisiejszym Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego było na wyjeździe studyjnym do LOT Aircraft Maintenance Services.

Po terenie zakładu oprowadzał nas Pan Paweł Mikołajczyk, który odpowiedział na każde nasze pytanie. Podczas 1,5h wycieczki mieliśmy okazję poznać zakres usług serwisowych samolotów cywilnych oferowanych przez firmę LOT AMS oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących budowy i serwisowania samolotów. :) Najbardziej atrakcyjną częścią zwiedzania były odwiedziny trzech ogromnych hangarów serwisowych. Zobaczyliśmy z bliska jak wygląda serwis samolotów Embraer 170, Embraer 190, Boeing 767-200 i Boeing 787-8 Dreamliner. W najbliższych planach LOT AMS jest budowa kolejnego hangaru przystosowanego do obsługi Boeingów 777-300ER. Będzie to dobry powód do szybkiego powrotu. ;)

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego added an event.

Serdecznie zapraszamy na Świąteczne spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego, które odbędzie się w poniedziałek - 21.12.2015. Na ten raz zaplanowaliśmy zimowy wypad na łyżwy, połączony ze spotkaniem w pubie. :) Cały czas wahamy się pomiędzy łyżwami na Stadionie Narodowym, a Torem Stegny. Zamieszczamy poniżej ankietę, która powinna pomóc podjąć nam decyzję. ;)

Jeżeli ktoś nie chce jeździć na łyżwach, to będzie mógł zwyczajnie do nas dołączyć później w pubie. :)

Do uczestników wyjazdu studyjnego SKNTL do siedziby LOT AMS zostały właśnie rozesłane wiadomości e-mail ze szczegółami wycieczki. Prosimy o zapoznanie się z nimi. ;) Do zobaczenia w środę!

W ostatni piątek Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego miało okazję zwiedzić Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Podczas ponad 3 godzinnej wycieczki zostaliśmy zapoznani przez Pana Klaudiusza Dybowskiego z pracą kontrolerów ruchu lotniczego, odwiedziliśmy wieżę kontroli lotów Lotniska Okęcie oraz główną salę operacyjną z której odbywa się między innymi kontrola obszaru ACC w FIR Warszawa, czy kontrola zbliżania APP Warszawa. Wycieczka była niezwykle ciekawa, dlatego mamy nadzieję na szybki powrót. ;)

Ostatnie chwile na zgłoszenie się na wyjazd studyjny do LOT AMS, który odbędzie się w środę za tydzień. ;) Wejście na teren zaplecza technicznego o godzinie 10:00. Zapraszamy do zapisywania się! Listę wysyłamy jutro o 14.

http://goo.gl/forms/t0omLWIp3N

Zapraszamy do zapisywania się na wyjazd studyjny SKNTL do bazy technicznej LOT Aircraft Maintenance Services, znajdującej się na Okęciu w Warszawie.

Podczas wycieczki będziemy mieli okazję zapoznać się ze specyfikacją usług i prac wykonywanych przez LOT AMS oraz zobaczyć wnętrza ogromnych hangarów obsługowych samolotów. Wycieczka odbędzie się dnia 16.12.2015 (środa), wejście na teren zaplanowane jest na godzinę 10:00.

Link do formularza rejestracyjnego: http://goo.gl/forms/DkzSSGgXMb

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego wraz z Zakładem Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu pragną zaprosić do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Inżynieria Ruchu Lotniczego, która odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2016 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/1539343933052251/ oraz na stronie internetowej: www.konferencjairl.pw.edu.pl.

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego added an event.

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego wraz z Zakładem Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu pragną zaprosić do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Inżynieria Ruchu Lotniczego, która odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2016 roku.

Celem Konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i osiągnieć środowisk naukowych oraz organizacji lotniczych w zakresie transportu lotniczego i integracji z pozostałymi gałęziami transportu. Jest to unikalna okazja do wysłuchania referatów, wykładów oraz podjęcia dyskusji na temat innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu.

Konferencja będzie organizowana po raz czwarty i jest jedynym w swoim rodzaju miejscem spotkań wybitnych przedstawicieli świata lotniczego, naukowców jak i praktyków. Z każdą kolejną edycją skupia coraz większą liczbę uczestników związanych z transportem. Tematyka Konferencji obejmie zagadnienia takie jak: sterowanie i zarządzanie ruchem lotniczym, systemy wspomagania ruchu lotniczego, powiązania między gałęziami transportu, czy aspekty prawne i ekonomiczne transportu lotniczego.

Z okazji oddania nowego budynku Wydziału Transportu PW, po raz pierwszy w historii Konferencja będzie miała swój początek w Warszawie. W nowocześnie wyposażonej auli dla blisko 170 osób, odbędą się sesje plenarne podczas pierwszego dnia Konferencji. By dodatkowo uświetnić Konferencję, zaplanowano specjalny Panel Pracodawców, otwierający cały blok sesji plenarnej. W tym czasie firmy z branży lotniczej dokonają krótkiej prezentacji swojej działalności oraz przedstawienia perspektyw zatrudnienia lub odbycia praktyk. Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Poza uczestnikami Konferencji (70 osób), wstęp będą mieli studenci Politechniki Warszawskiej.

Bezpośrednio po Panelu Pracodawców odbędzie się prezentacja referatów naukowych uczestników Konferencji. Wieczorem wszyscy goście zostaną przewiezieni do Hotelu „Pan Tadeusz” w Serocku, gdzie odbędzie się uroczysta kolacja. Następnego dnia odbędą się kolejne sesje plenarne i plakatowe.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji dostępne są na stronie: www.konferencjairl.pw.edu.pl

Zapisy na Konferencję dostępne są pod linkiem:
www.konferencjairl.pw.edu.pl/zapisy/

Skrócona broszurka informacyjna:
www.konferencjairl.pw.edu.pl/Komunikat_1_IRL_2016.pdf

> Partroni Konferencji IRL 2016:
Lufthansa – www.lufthansa.com
LS Airport Servies – www.lsas.pl
Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych – www.itwl.pl

> Patroni wspierający:
Grafix Bis – www.grafixbis.pl
Koleje Mazowieckie – www.mazowieckie.com.pl

> Patroni medialni:
Portal dlapilota.pl – www.dlapilota.pl
Polski Rynek Transportu Lotniczego – www.prtl.pl
Portal Lotniczy Foto Poork – www.foto.poork.pl

Koleżanki i koledzy,
zapisy na wyjazd studyjny do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej właśnie zostały zamknięte, limit miejsc został wyczerpany.
Osoby znajdujące się na liście otrzymają w ciągu kilku dni informację dotyczącą szczegółów wyjazdu.
Ci, którzy nie zdążyli się zapisać niech się nie martwią, ponieważ kolejny wyjazd do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej już w następnym semestrze.

Pozdrawiamy,
Zarząd SKNTL

Drodzy miłośnicy lotnictwa,
Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego ma przyjemność zaprosić Was na wyjazd studyjny do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Będziecie mieli okazję zobaczyć jak wygląda Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym oraz jak szkolą się i pracują kontrolerzy ruchu lotniczego. Będzie też czas na podziwianie startów i lądowań statków powietrznych z samej wieży kontroli lotów!

Wyjazd odbędzie się w piątek 11 grudnia, wejście na teren PAŻP przewidziane jest na godzinę 9:00. Przewidywany czas na miejscu to 3h (do godziny 12:00).

Chętnych prosimy o zapisywanie się przez formularz podany w linku poniżej.

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona, więc spieszcie się! :)

http://goo.gl/forms/8o6Pjj9Pe9

Pozdrawiamy,
Zarząd SKNTL